Kripto pazarında dibe vurma belirtileri söz konusu. Bitcoin 2018 Temmuz ayından bu yana düşüş içerisinde olmasına rağmen Şubat ayında fiyatlar azda olsa yükselme eğilimindeydi. Diğer yandan Bitcoin yatırımcılar tarafından tercih edilen tek kripto para değil. Pazar hacminin %40’ı altcoinlere kaymış durumda. Birçok yatırımcı fırsatların altcoinlerde olması sebebiyle yatırımlarını buraya kaydırmaya devam ediyor.

Facebook’un kendi şifreleme para birimini başlatma haberinin ardından piyasalarda olumlu gelişmeler yaşandı. Samsung’un yeni akıllı telefonu olan Galaxy S10 ise Bitcoin ve Ethereum gibi kripto varlıkları depolayabilecek. Bu projelerle birlikte küresel izleyiciler kripto para birimlerine karşı olumlu yaklaşmaya başladı. Kripto endüstrisindeki sorunların yavaş yavaş ortadan kalkması ile birlikte ikinci çeyrekte bir hareketlenme bekleniyor.

Binance Coin / BNB

Binance Coin son zamanlardaki en popüler kripto paraların başında geliyor. Yatırım aracından ziyade ödeme aracı olarak kullanılan bu kripto paranın fiyatlarının artıp azalmayacağını incelemek için grafiklere bakmak gerekiyor.

BNB Aralık ayından bu yana %174 değer kazandı. Yaşanan son geri çekilmeyle birlikte fiyatlardaki artış oranı %56’ya düşse de bu durum talebin devam ettiğini gösteriyor. 12 dolarlık direnç seviyesinin yıkılmasıyla birlikte 18 dolara kadar fiyat artışının önünü açılacaktır.

Kısa vadeli alım fırsatlarının hala daha devam ettiği BNB’nin önümüzdeki haftalarda 12 doların üstüne çıkacağı ön görülüyor.

Bitcoin Satoshi Vision / BSV

BSV bu hafta CoinGate ve Vebitcoin gibi borsalarda da listelenmesi sonrası bir toparlanma sürecine girdi. Artan destekle birlikte BSV küllerinden doğmaya çalışıyor. Geçen haftadan bu yana %4’lük artış ise gayet olumlu.

64 dolardan işlem gören BSV’nin yakın olduğu destek seviyesi 65 dolar. Şuanda bu fiyatlanmanın üstü pek olası gözükmese de 60 doların altına inmesi de ön görülmüyor. 55 doların altına inmesi durumunda ise büyük bir yıkım yaşanabilir çünkü 38 dolarlık seviyede büyük bir yığılma söz konusu.

Litecoin / LTC

Litecoin’de işler yolunda. Litecoin Vakfı birçok etkinlikte resmi sponsor olarak yer almaya devam ederken Glory kickbox organizasyonu ile de ortaklık imzalandı. Bu hafta %3 değer kazanan LTC aylık bazda %40 değer kazandı. 50 doların üzerinde herhangi bir desteğin gelmesi durumunda fiyatlar 60 doları görebilir. Stop seviyelerinin 29 dolarda yapılması ise LTC’yi canlı tutan bir etken.

Ripple / XRP

Ripple’ın (XRP) Coinbase Pro platformunda listelenmesi, rüşvet skandallarını beraberinde getirse de Coinbase borsası elinden gelen desteği vermeye devam ediyor. Nasdaq borsası ise Ripple fiyatlarını borsada yer alan kullanıcılara ayrı bir endeks olarak sunmayı hedeflemekte. Tayland Menkul Kıymetler Borsası ise uygun belirteçler listesine XRP’yi ekledi.

XRP’nin desteği büyük oranda 0,27 dolarlık seviyede toplanmış durumda. Yakın zamanda satışlar yaşansa da 0,40 dolarlık seviye olası. XRP’ye birçok yerden destek gelmesine rağmen piyasaların kötü durumda olması sebebiyle fiyatların aşağıya gitme ihtimalide söz konusu.

Dash

Dash, Venezuela başta olmak üzere birçok Güney Amerika ülkesinde ödeme aracı olarak kullanılıyor. Venezuela’daki birçok restoran ve fast food zinciri Dash’i bozuk para olarak kabul ediyor. Dash yönetimi ise kripto parayı insanlara daha fazla kullandırtmak adına şirketlerle anlaşmaya devam ediyor. Brezilya’da faaliyet gösteren CoinBene borsası ise Dash’e destek verdiğini açıkladı.

79 dolardan işlem gören Dash haftalık bazda %3 değer kaybederken aylık bazda %20 değer kazanmış durumda. Fiyatların aşağıya gitmesi durumunda 55 dolarlık seviyede büyük destek söz konusu. Yukarıya doğru bir hareketlenmede ise 100 dolarlık seviye olası.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here