Tüm kripto paraların toplam kapitalizasyonu 2 kez 145 milyar doların altına indi. Bu düşüşe rağmen son 2-3 haftadır piyasalarda toparlanma söz konusu. Pazarda yüksek oranlarda fırsatlar olmasa da kayıp oranları giderek azalıyor.

Her boğa piyasasının bir lideri vardır. Birçok uzmana göre bu lider Ethereum olsa da güncelleme sonrası Ethereum’da yükseliş durdu. Şuanda piyasada özellikle altcoinlerde fırsatlar devam ediyor. EOS, BNB, Litecoin ve XLM gibi coinler bu ay büyük oranda değer kazandılar.

Son zamanlardaki iyileşme tamamen temellerin iyileşmesi ile alakalı. Fidelity şirketi 450 kurumu araştırdı ve bu kurumların karlarını geçen yıldan bu yana arttırdığı ile alakalı raporunu paylaştı. Kripto para alanında faaliyet gösteren bazı kurumlar büyük yaralar alsalar da birçoğu yükselmeye devam ediyor.

BNB

BNB haftalık bazda %28 artış gösterirken aylık bazdaki artışı %60’dan fazla. BitTorrent belirteçlerinin satılması BNB’ye de yaradı. Birçok ICO faaliyetlerinde katılımcılar bu kripto parayı kullanıyorlar. BNB bir yatırım aracından daha çok alternatif bir ödeme sistemi. Binance borsasının kripto parası olduğu içinde Binance var olduğu sürece değeri artacaktır.

Arjantin’de bu kriptoya olan desteğini sürdürüyor. Devlet toplu taşıma kartlarında Bitcoin kullanımına izin verdi. Binance Coin’de kullanılmasına izin verilen varlıklar arasında. Mevcut direnç seviyesi 12 dolar. Kritik seviye ise 15 ile 18 dolar arasında. 18 doların üzerine çıkılması durumunda fiyatlar çok daha yukarıya çıkacaktır.

LTC / Litecoin

Litecoin, Bitcoin’e oranla çok daha düşük bir onay süresine ve maliyete sahip olduğu için Venezuela vatandaşlarının Litecoin kullanım oranı giderek artıyor. Litecoin Vakfı yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor ve eğer güncelleme başarılı olursa gönderim maliyetleri daha da azalacak.

Geçtiğimiz hafta 47 dolardan işlem gören Litecoin’de Stop-L1oss değeri 40 dolara kadar yaklaşmış durumda. Üst direnç seviyesi ise 69 dolar. Orta vadeli bir rallide fiyatlar 94 dolara kadar çıkabilir. Mevcut verilere göre Litecoin’in düşebileceği en düşük seviye 47 dolar.

NEXO

Nexo, müşterilerine kripto varlıklarına karşılık olarak kredi vermekte. Bu sayede müşteriler varlıklarını uzun süreli bir şekilde saklayabiliyor. Şirket geniş bir müşteri yelpazesine sahip ve müşteri başına 500 ile 2 milyon ABD doları kredi veriyor.

Geçtiğimiz günlerde Nexo, BitGo ile ortak hareket ederek yeni bir şifreli varlığın haberini verdi. Depolanan fonların güvenliğinin sağlanması için ise 100 milyon dolarlık zararı karşılayacak bir sigorta poliçesi hazırlandı.

NEXO takip edilmesi gereken altcoinlerin başında geliyor. Geçtiğimiz aydan bu yana %30 değer kazanmış bir kriptodan bahsediyoruz. Üst direnç seviyesi 0,09 dolar. Yeni bir yükseliş trendinin başlaması olası ve üst seviyenin 0,194 dolar olması tahmin ediliyor.

EOS

EOS geçtiğimiz hafta oldukça dalgalıydı. Haftalık değer artışı %10 oranında. Piyasa kapitalizasyonu açısından dördüncü sıradan beşinci sıraya düşse de onu geçen kriptonun Litecoin olduğunu belirtmekte fayda var.

Stop-Loss seviyesi 2,17 dolar. 4,49 dolar üst seviye olarak belirlendi. Bu seviyenin kırılması durumunda yeni seviyenin 6,8 dolar olması bekleniyor.

Stellar / XLM

Stellar güne %13 değer artışı ile başladı. Haftalık artışı ise %27. Birçok farklı firmadan destek alan XLM’in fiyatının giderek artması bekleniyor. Şuanda düşük bir performans sergilese de genel direnç seviyesi 0,09 dolar. Olası bir destekte 0,134 dolara kadar çıkması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here