Akaryakıtta Kripto para devrimi başlıyor ?

0
226

Dünya devi akaryakıt firması BP İCO’lara sıcak baktığını açıkladı

 

Kripto para ile Akaryakıt dönemi!

Enerji devi BP’den bir yöneticinin Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, ilk kripto para arzını (ICO’lar) gerçekleştiren bir Blockchain girişimleriyle ortaklık yapmayı düşünüyor. Ayrıca proje kapsamında dahili tokenlerin test edildiği ve Kripto para’ların ilerinde daha birçok alanda kullanılacağını belirtiliyor

BP’den büyük hamle, artık enerji sektöründe Blockchain kullanılacak
Londra’daki Blockchain Expo’da konuşan BP’nin dijital inovasyon organizasyonu için teknoloji direktörü Julian Gray, ortak bir temayı seslendirdi: Finansal olmayan işletmeler belki de finansal hizmetlerdeki muadillerinden daha fazla Blockchain teknolojisinin yeniliklerine açıktır. Julian Gray konuya yönelik şunları söyledi:

Henüz Blockchain teknolojisiyle ilgili bir şey yapmadık. Ama bu, yapamayacağımız anlamına gelmez. Simgeleri içsel olarak kullanarak, değeri aktararak kavramları kanıtladık. BP’ çalısanlarının bu konuda çok fazla eğitime ihtiyacı var. Daha önce British Petroleum olarak bilinen şirkette şimdi bir avuç dolusu insan var. Açık tipte blokajların sadece “hacker bölgesi” olmadığı anlaşılıyor.

BP, ICO projelerine katılmayı planlıyor

Julian Gray, kendi inovasyon departmanını güçlü bir şekilde finanse ederken, ICO çalışmaları yapan diğer kişilerle çalışmaya açık olduğunu sözlerine ekledi ve şunları söyledi: Bu işi yapan insanlarla işbirliği yapar mıyız? Evet, yaparız diye düşünüyorum. Şu anda değil ama ileride yapsak şaşırmam.

“ICO’lar bir sahtekarlığın ürünü değildir.”

Finansal hizmetler endüstrisi, ICO’lar ya da Blockchain teknolojisi ile ilgili her şeye karşı çok fazla direnç gösterse de, bu geniş bir girişim dünyasında söz konusu değil. Lewis Cohen, oyuncuların inovasyonu finanse etmek için token rotasına daha uygun bulduklarını söyledi ve sözlerine şunları ekledi:
Panelden sonra konuşan Julian Gray şunları söyledi: Uzun zamandır bu konuyu araştırıyorum. Ayrıca birçok insandan duyduğumuz gibi ICO’ların sahtekarlık olduğuna dair görüşe inanmıyorum. Ancak bunun benim görüşüm olduğunu ve şuan BP’nin görüşü olmadığını da belirtmek isterim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here