Blok zinciri bu seferde açık arttırma sisteminde kullanılmaya çalışılıyor. 250 yıldan uzun süredir hizmet veren bir müzayede evi olan Christie’s, bu teknolojiyi kullanmak için bir plan hazırladığını açıkladı.

Cuma günü açıklanan plana göre blok zinciri alanında hizmet veren Artory şirketi ile bir ortaklık anlaşması imzalandı. Anlaşmaya göre Christie’s alıcılara aldıkları ürün ayrıntılarını ve sertifikalarını dağıtmak için bu teknolojiyi kullanacak.

Ortaya koyulan bu planın ise Londra ve Los Andgeles’da gerçekleşecek olan 300 milyon dolarlık sanat galerisinden önce yapılması planlanıyor.

Planın detaylarını aktaran şirket yöneticisi Richard Entrup: “Müşterilerimiz bu teknoloji ile birlikte artık şifrelenmiş bir şekilde satın aldıkları eserler hakkında bilgi sahibi olacak. Bu teknolojinin müzayedelerde daha şeffaf bir ortam oluşturmasını planlıyoruz.”

“Artory şirketi ile iş birliğimiz açık arttırma endüstrisinde bir ilk olacak. Blok zinciri teknolojisini bu alanda kullanarak endüstriyi geliştirmeyi hedeflemekteyiz. Yine bu teknolojinin güvenli kayıt sisteminin faydalarını merak ediyoruz.”

Artory şirketinin CEO’su Nanne Dekking ise: “Bu endüstride aldığımız ilk talep. Bizde bir ilki gerçekleştireceğiz. Bu konuda heyecanlı olsak da bu alanda ki uzun süren tecrübemize sonuna kadar güveniyoruz.”

Blok zinciri teknolojisi farklı endüstrilerde kullanılmaya devam ediyor. Bu teknoloji birçok şirkete güvenliğin yanında şeffaflıkta sağlıyor. Büyük miktarlarda ki açık arttırmalarda bu teknolojinin kullanılması fayda sağlayacaktır.

Daha önce de Walmart ve IBM gibi şirketler perakendecilik sektöründe bu teknolojiyi kullanmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here