Dijital para cüzdanı ve takas uygulaması Abra, resmi blog yazısında Ethereum desteğini başlattığını duyurdu. Yeni yapılan güncelleme ile birlikte kullanıcılar Ethereum’u direkt olarak Abra cüzdanından alıp saklayabilecek veya aktarım yapabilecek. Abra’da birçok farklı kripto para satın alınıp saklanabiliyor. En değerli ilk 10 kripto paranın birçoğunu destekleyen Abra, Ethereum’u farklı bir konumda değerlendirdiği için sistemine katmamıştı.

ERC-20 Güncellemesi

Abra, Ethereum ile ilgili kendine gelen eleştirilere şu cevabı vermişti: “Ethereum kripto üzerinden teminatlandırılmış sözleşmeler yaratan bir yatırım aracı.” Şirketin CEO’su Bill Barhydt yaptığı açıklamada: “Uygulamamıza sürekli olarak yeni coinleri ekliyoruz. ERC-20 desteğimiz olmadığı için Ethereum ve ERC-20 tabanlı coinleri ekleyemiyorduk.”

Abra cüzdan servisi bir yatırım platformu olarak görülse de aslında dijital bir cüzdan servisi. Kripto paraların saklanmasının yanı sıra satın alınıp aktarılması sebebiyle bir borsa olarak da konumlandırılıyor.

Uygulamanın en büyük rakibi ise Coinbase borsası. Coinbase borsası belirli kripto paraları listeler listelemez uygulama da bunları portföyüne katıyor. Giderek büyüyen bu uygulamada 30’dan fazla kripto para satın alınıp saklanabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here