ABD’de kolluk kuvvetleri Bitcoin satışı yapacak. Bitcoin satışları açık arttırma usulü ile gerçekleşecek. Bitcoinlerin toplam değerinin 4,3 milyon doları bulduğu açıklandı. Hükümete bağlı olan bir kuruluş tarafından yapılacak satışta açık arttırma ile Bitcoinler alıcılarını bulacak.

Geçtiğimiz Çarşamba yapılan duyuruya göre illegal faaliyetler üzerine çalışmalar yaptığı tespit edilen bitcoinler açık arttırma ile satışa çıkacak.  Toplamda 660 adet Bitcoin açık arttırma ile yeni sahiplerini bekliyor olacak. Açık arttırma 5 Kasım da başlayacak. Bu açık arttırmaya katılmak isteyenler 31 Ekim tarihine kadar kayıt yaptıracaklar. Toplamda 200 bin dolar para yatırma zorunluluğu ile kayıt olma şansı verilmiş.

Bitcoin İle Para Aklayanlar Yakalanıyor

Yapılan duyuruya göre açık arttırma ile satışa çıkacak Bitcoinlerin tamamı kara para aklamak isteyen kişi örgütlere yönelik yapılan operasyonlarda ele geçirildi.  Açılan davalar sonucu el koyulan bitcoinler suçların kesinleşmesi ile beraber açık arttırma ile satışa çıkacak.

ABD polisi ilk defa açık arttırma ile Bitcoin satmıyor. Sadece 2018 yılının Mart ayında 2100 adet Bitcoin satışı yapıldı. Ayrıca 2018 yılının Ocak ayında da 3600 adet Bitcoin satışı gerçekleşti. ABD polisi ülke genelinde Bitcoin ile kara para aklama yapan kuruluşlara karşı savaşmaya devam ediyor. Yapılacak son açık arttırma 5 Ekim de yapılacak.

Bitcoin için yapılacak açık arttırma herkese açık olacak. 200 bin dolar yatıran herkes Bitcoin açık arttırmasına katılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here