ABD’li üst düzey bir yetkili ülkenin blok zinciri alanındaki faaliyetleri yakından izlediğini ve Blok Zinciri Zirvesindeki küresel yaklaşımları takip ettiğini açıkladı. CDC tarafından düzenlenen etkinlikte ülkeden birçok konuşmacı yer aldı. Bu yıl düzenlenen etkinlikte, Enerji ve Çevre Bakanlığı vekili Manisha Singh yer aldığı ve Trump hükümetinin bu teknolojiye önem verdiğini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığından bir konuşmacı ise konferansta söz alarak: “Diğer ülkelerin kripto para alanında uyumlu düzenlemeler yapmalarını bekliyoruz. Hükümet olarak mevcut gelişmeleri uzaktan izlesek de bu teknolojiye olan inancımız tam.”

Teknolojiyi daha iyi anlamak için birçok bakanlıkta görev alan uzmanlardan yararlanılıyor. Blok zinciri teknolojisi küresel alanda faaliyet gösterdiği için şuanda bu teknolojiden sorumlu bakanlık olarak Teknoloji ve Dışişleri bakanlığı görevli. ABD şifreli para birimi düzenlemelerine karşı ağır davransa da teknolojiyi birçok alanda denmeye çalışıyor.

Bakanlıktan yapılan açıklama ise: “Şuanda gözlem içerisindeyiz. Teknolojiyi farklı alanlarda sürekli olarak denesek de önceliğimiz bu teknolojiyi ekonomi alanında kullanmak. 2008 yılındaki ekonomik kriz öncesi bu teknolojiyi kullanabilseydik belki daha önce müdahale edebilirdik. Teknolojinin beraberinde getirdiği şeffaflık bu tarz krizlerin önüne geçmek için avantaj sağlıyor.”

Ülke Wall Street türevlerinde de bu teknolojiyi kullanmayı hedefliyor. 2019 yılında blok maliyetlerinin 3 milyar dolar altında olması bekleniyor. Bu rakam her yıl giderek düşüyor çünkü birçok şirket bu alanda faaliyetlerini arttırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here