Bitcoin tekrardan 4000 doların üzerine çıktı. Piyasalarda yaşanan olumlu hava korunmaya devam ederken en çok değer kazanan kripto paraların başında Litecoin ile BNB geliyor. Dün Litecoin ile ilgili detaylı bir yazı yayınlamıştık. BNB’nin de kullanım oranı ve fiyatı giderek artıyor. Haftalık bazdaki artışı %30’un üzerinde.

Bu haftanın önemli haberleri arasında JPM Coin yer alıyor. Dünyaca ünlü bankacılık devi JPMorgan’ın yeni kripto para projesini çıkarması kararı piyasalarda olumlu havaya sebep oldu. JPMorgan’ın rakipleri de benzer açıklamalarda bulundu ve diğer bankacılık kuruluşları da ilerleyen günlerde projelerini duyuracaktır.

Lightning Network teknolojisinin de piyasaya etkisi söz konusu. Önemli direnç noktası ise 4500 dolar. Bitcoin 4500 doların üzerinde bir fiyata çıkabilirse 6000 dolara kadar fiyatlanma söz konusu olabilir. Bu yükseliş ise büyük bir desteğe bağlı.

Bitcoin

Geçen hafta 3921 dolardan işlem gören Bitcoin bugün itibariyle 4003 dolara kadar yükselirken pazar hacmi de 1 milyar dolar arttı. 5 Mart’ta yaşanan düşüş yerini yükselişe bırakırken 7 Mart’ta ki seviye şuandaki seviyenin habercisiydi.

Pazar Hacmi: 70,62 Milyar Dolar

Ethereum

Ethereum’da yükseliş devam ederken geçen haftadan bu yana büyük bir artış söz konusu değil. 137 dolardan işlem gören Ethereum bu hafta içerisinde 145 doların üzerine çıkmayı başaramadı. Muhtemelen bu haftada benzer seviye korunacaktır. Piyasa hacminde de büyük bir değişiklik yaşanmadı.

Pazar Hacmi: 14,69 Milyar Dolar

XRP

XRP benzer seviyede devam ediyor. Bu hafta 0,33 dolarlık seviye yakalansa da XRP uzun süre daha bu seviyede kalabilir. Pazar hacminde ise ufak çaplı bir düşüş yaşandı.

Pazar Hacmi: 13,26 Milyar Dolar

EOS

EOS’da yükseliş devam ediyor. 3,60 dolardan işlem gören EOS bu hafta 3,87 dolara kadar yükseldi. Bu hafta 4 dolarlık seviye yakalanmasa da önümüzdeki hafta bu seviye zorlanacaktır. EOS’un pazar hacminde ufak çaplı bir artış söz konusu.

Pazar Hacmi: 3,47 Milyar Dolar

Litecoin

Litecoin yoluna tam gaz devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 50 dolardan işlem gören Litecoin bu hafta 60 dolarlık seviyeleri zorluyor. Litecoin’in yükselişi kısa süreliğine de olsa devam edecektir. Yapılan güncelleme ve vakfın çabaları devam ettiği sürece Litecoin desteklenmeye devam edecektir. Pazar hacminde yarım milyar dolarlık bir artış yaşandı.

Pazar Hacmi: 3,60 Milyar Dolar

Bitcoin Cash

BCH’de haftalık bazda artış yaşansa da bu artış %3,5 oranını geçemedi. BCH bu hafta çok değişken fiyatlanmalar yaşadı. 140 doların üzerine çıkılması bu direnç seviyesinin bu hafta bir kez daha zorlanacağının habercisi. BCH’in pazar hacminde az da olsa bir artış oldu.

Pazar Hacmi: 2,44 Milyar Dolar

Binance Coin (BNB)

BNB yükselişine tam gaz devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 11,5 dolardan işlem gören BNB bu hafta 15 dolara yaklaşmış durumda. Bu seviyenin üzerinde kalınması durumunda 20 dolarlık seviye olası. BNB’in pazar hacmi 0,3 milyar dolar arttı. BNB’in bu haftada yükseleceğini düşünüyoruz.

Pazar Hacmi: 1,47 Milyar Dolar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here