Borsalarda ve kripto pazarlarında ki işlem hacimleri küçülmeye devam ediyor. Bitcoin bu hafta anlık pickler yapsa da geçen haftadan bu yana değer kaybetmiş durumda. Bitcoin’de durumlar böyle olsa da Bitcoin Cash yatırımcısına büyük paralar kazandırdı.

Pazarın bu halde olmasının en büyük sebepleri; madencilerin kazanç sağlayamaması ve pazara ayıların hakim olması. Bugünde haberini yaptığımız Binance borsası ile yapılan röportajda da belirtildiği gibi, borsayı tetikleyici bir faaliyet henüz gelmedi.

Bitcoin

Geçen hafta 6380 dolar olan seviye korunmaya devam ediyor. 7 Kasımda 6500 doların üzerinde ki seviye görünse de Bitcoin bu seviyede tutunamadı. Bu seviyeyi zorlaması ise iyi bir haber çünkü bu hafta boyunca en düşük seviye 6396 dolardı. Bu hafta en azından 6450 dolar seviyesini bekliyoruz.

Ethereum

Geçen hafta 198 dolar olan Ethereum, şuanda 200 dolar bandını kırmış durumda. 1 haftalık süreye bakarsak bu hafta çok sakin kalan Ethereum, yükselişini sürdürecektir. Bu hafta en yüksek seviye ise 220 dolar değeriydi.

XRP

Geçen haftadan bu yana XRP sonunda 0,50 dolar bandını kırdı. Bu hafta 0,54 dolarlık seviye kırılsa da şuanda 0,49 dolar seviyesi korunuyor. Muhtemelen bu hafta yükselişini sürdürecektir. Yükseliş ise 5 Kasım tarihinde başladı. Bugüne ise %8’lik bir kazanımı ile başladı.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash’de bu hafta büyük değişimler yaşandı. Haftanın başında 450 dolarla başlayan Bitcoin Cash, bu hafta 635 dolar seviyelerini gördü. Bunun en büyük sebebi ise Bitmain madencilik şirketinin yayınladığı Asicboost güncellemesi. Bu güncelleme ile birlikte madenciler %20 daha iyi kazı yaptığı için bu olumlu hava Cash’e yansıdı. Bu yükselişin devam edeceğini düşünüyoruz.

Tether

Dünde haberini yaptığımız Tether geçen hafta ki değerini koruyor. Bu hafta 1 dolar seviyesi görülse de şuanda 0,9935 seviyesinde. Dün Tether ile ilgili iki haber yapmıştık. Rusya’nın stablecoin projesi açıklandı. Tether’in ortak çalıştığı bir banka şuan için risk altında. Bankaya bir dolandırıcının para aktardığı düşünülüyor. Tether üzerinde ki kara para aklama iddialarını bir türlü atabilmiş değil.

Genel Durum ve Gelen Haberler

Bu hafta en çok değer kazanan coin Bitcoin Cash. Bu hafta yatırımcısına neredeyse 100 dolarlık bir kazanç sağladı. Hafta içerisinde 600 dolar bandını da aştığını düşünürsek bu kazanç 150 doları da geçiyor. Madenciler bu güncelleme ile gözlerini Cash’e çevirse de şuanda büyük şirketler bu güncelleme ile pazarı ele geçirmiş durumda. Bireysel kullanıcıların ortadan kalkması pazarı çok kötü etkileyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here