Kripto para pazarı 1 gecede 15 milyar dolardan fazla yatırım kaybetti. Sıralama ise büyük ölçüde değişti. En değerli coin sıralamasında Tether istikrarlı yükselişini korurken 4. sıraya kadar yükseldi. Bitcoin ve Bitcoin Cash bu yıkımdan büyük ölçüde etkilenirken Bitcoin Cash SV yükselişini sürdürüyor.

SEC ETF kararlarını 2019 yılına erteledi. Bunun haberini sizle paylaşmıştık ve durumun bu şekilde olacağı belliydi. Şuanda büyük değer kayıpları söz konusu ve Bitcoin’i olan bir kişi 1 gecede 700 dolara yakın bir zarar etti. Pazar tüm hızıyla değer kaybederken eski fiyatlara ne zaman gelineceği ise büyük bir soru işareti.

Pazarın düşüşünden sonra fiyat tahminleri gelmeye devam ediyor. Olumlu tahminler olsa da yapılan fiyat tahminlerin çoğu olumsuz.

Bitcoin

Geçen hafta 4200 dolardan işlem gören Bitcoin bu hafta 3400 dolara düşüş yaşadı. Cuma gününe kadar değer korunsa da 1 gecede yaşanan büyük kayıp satışların artmasına neden oldu. Grafikten de anlaşılacağı gibi bu hafta bu kayıp kademe kademe yaşandı. Birçok kullanıcı değer kaybı yaşayacağını düşünerek satışları hızlandırınca fiyat daha hızlı kırılmaya başladı.

Toparlanma süreci ise 1 ay daha gecikti. Geçen hafta 68 milyar dolarlık pazar hacmi ise 59 milyar dolara kadar geriledi.

XRP

XRP’nin geçen hafta 0,30 doların altına düşmeyeceğini belirtmiştik ve haklı çıktık fakat kaybın yüksek olması kullanıcıları bezdirmiş durumda. Geçen hafta yaşanan ufak düşüşler yerini büyük düşüşlere bıraktı. Pazar hacminde de büyük bir düşüş söz konusu.

Ethereum

Ethereum sonunda 100 doların altına indi. En iyi kripto paraların başında gelen Ethereum zor günler yaşamaya devam ediyor. Geçen hafta 117 dolardan işlem gören kripto para bu hafta 86 dolara kadar düşüş yaşadı. Toparlanma süreci ise uzadı.

Tether

Tether bu yıkımdan neredeyse hiç etkilenmedi. En iyi 4. kripto para olarak yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Borsalar ise Tether’e olan desteklerini sürdürüyorlar. Şuanda kullanıcılar Tether’e olan ilgisini kaybetmediği gibi arttırıyor da. Yatırım hacmi ise neredeyse 2 milyar dolara yaklaşmış durumda.

Bitcoin Cash SV

Geçen hafta 95 dolardan işlem gören SV bu hafta değerini arttırmış ender kripto paralardan. Yaşanan yıkımdan güçlü bir şekilde çıkan kripto para yükselişini sürdürüyor. En değerli 5. kripto para oldu ve en büyük rakibi BCH’yi geride bıraktı.

Bitcoin Cash ABC

Geçtiğimiz hafta 176 dolardan işlem gören kripto para büyük yıkım yaşadı. 2 hafta önce 200 doların üzerinde olmasına rağmen bu hafta değeri 100 dolara kadar indi. Yatırım miktarı da büyük ölçüde azaldı ve Bitcoin Cash SV tarafından geçildi. Durumlar şuanda hiç iyi değil ve 100 dolar destek seviyesi tutulmaz ise değeri daha da düşecektir.

Genel Durum ve Haberler

Kripto varlıklara nazaran blok zincirinde işler yolunda. Birçok yeni projenin haberi geliyor ve her gün bu haberleri size aktarıyoruz. Stablecoin projeleri oldukça başarılı ve yıkımdan pek etkilenmiyorlar. Kimisi Bitcoin’in sıfırı göreceğini iddia etse de bunlar herhangi bir analize veya kaynağa dayanmıyor. Bu yıl kripto paralar açısından kötü geçti fakat birçok yatırımcı önümüzde ki yıldan oldukça umutlu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here