Piyasalarda uzun süredir hareketlilik yok. Genel bir değerlendirme yaptığımızda XRP ve Bitcoin Cash dışında 1-2 haftalık sürede değerini katlayan bir coin bulunmamakta. Yıllardır kripto para borsası son çeyrekte değer kazanır ve hareketli bir hal alırdı. Bu yıl ise ufak çapta hareketlilikler olsa da ayılar ile boğalar şuanda dengede.

Bitcoin

Bitcoin’in bugün ki değeri 6,568 dolar. 6,500 ile 6,600 kritik seviyeler. Şuanda 6,600 seviyesine daha yakın duruyor. Bu yukarıya doğru bir hareket alacağının göstergesi olabilir. Diğer yandan 6,600 seviyelerine çıksa da bu seviyede uzun süre kalamadı. Toplam yatırım değeri ise 110 milyar doların üzerinde. Bitcoin artık eskisi gibi haberlerden kolaylıkla etkilenmiyor.

Ethereum

En değerli ikinci coin olan Ethereum geçtiğimiz aylarda büyük kayıplar yaşadı. Hatta bir ara koltuğunu XRP’ye bile kaptırmıştı. Şuanda koltuğunu korumakla birlikte rakibi ile arasını  açmış durumda. Yakın zamanda bir fork bekleniyor. Çatallaşmanın gelmesi durumunda işler değişebilir. 220 dolar kritik seviye ve şuan da 221 dolar değere sahip.

XRP

Geçtiğimiz aylarda Ripple yani XRP en çok değer kazanan coinler arasındaydı. Son 1 haftadır ise değerini 0,50 doların üzerinde tutmaya devam ediyor. Kendisi için bu seviye çok kritik. Düşmeye başlaması durumunda 0,40 çok uzak bir değer değil. Bankalar kendisini ödeme aracı olarak kullanma niyetinde. Güzel bir teknolojiye sahip.

Bitcoin Cash

Bitcoin’in çatallaşması sonrası ortaya çıkan Bitcoin Cash’de işler uzun süredir güzel gidiyor. Kendisi için kritik seviye 500 dolar bandı. Şuanda 512 dolar değere sahip. Kısa vadede ise değer kaybetmeyeceği ön görülüyor.

Litecoin

Son birkaç haftadır değerini sürekli sabit tutmaya devam ediyor. Şuanda ki değeri 57,88 dolar. 60 dolar bandına yakın duruyor. Geçen hafta 60 dolar seviyesini kırsa da beklediği desteği alamadı ve tekrardan düştü. Kısa vadede değerini koruması bekleniyor.

EOS

Bugün itibariyle değeri artan nadir altcoinlerden. Değeri 5,71 dolar seviyesinde. 6 dolar uzak bir ihtimal olarak görülüyor. En yakın rakibi Stellar ile arasını açmış durumda. Diğer coinler gibi onda da büyük değişimler yaşanmıyor.

Tether

Hakkında ortaya atılan iddialar ona çok zarar verdi. Değeri sabit kalacağı ön görülse de şuanda 0,99 dolar seviyesinde seyrediyor. Geçenlerde ise 0,90 seviyelerine çok yaklaşmıştı. Kısa sürede büyük yatırımlar almasının sebebi özgün bir teknolojiye sahip olması. Diğer yandan maniple edildiğine dair ciddi iddialar mevcut.

Genel Durum ve Gelen Haberler

Borsalarda ki sessizlik sürüyor. Bitcoin ve türevleri uzun süre daha değerini koruyacak gibi duruyor. Son çeyrekte genel olarak piyasa hareketlense de artık piyasalar büyük oranda oturmuş durumda. Eskisi gibi haberlerden çok etkilenme durumu söz konusu değil. Bir ülke tamamen yasak getirmemesi durumunda piyasalarda ki hava bu şekilde devam edecektir.

IBM ve Walmart gibi büyük şirketler ise blok zinciri alanında ki yatırımlarını arttırıyor. Yine kripto para şirketlerine büyük yatırımlar söz konusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here