Pazarda bir artış yaşanmasa da altcoinlerde hareketlilik var. Ethereum bu hafta yükseliş yaşadı ve koltuğu XRP’den geri aldı. 2019 başlasa da pazarda beklenen hareketlilik henüz başlamadı. SEC’in kararı katalizör olup ralliyi başlatabilir. Bazı uzmanlar ise rallinin Ethereum’dan başlayacağını düşünüyor.

Büyük çaplı yatırımcılar pazara henüz girebilmiş değil. Muhtemelen ilk çeyreği bekleyeceklerdir. ABD ile Çin arasında ki ticari savaşın bitmesi de kurumsal yatırımcıların girmesinde büyük etken olacaktır. Trump’ın yaptığı açıklama ile birlikte savaşın bitme sinyalleri de verilmiş oldu ve ilk çeyrekte hareketlilik bekleniyor.

Bitcoin

Bitcoin geçen haftadan bu yana %5 değer kazandı. 3630 dolardan işlem gören Bitcoin bu hafta 4000 doları zorlasa da şuanda 3800 dolardan işlem görüyor. Bu hafta 4000 bandı tekrardan zorlanacaktır.

Yatırım miktarı ise 3 milyar dolar arttı. Muhtemelen 70 milyar dolarlık yatırım miktarı bir kaç hafta içerisinde toplanacaktır.

Ethereum

Bu hafta %28’lik değer artışı söz konusu. 117 dolardan işlem gören Ethereum bu hafta 151 dolara kadar çıkış yaşadı. Büyük bir ralli yaşanmasa da 200 dolar fiyatı önümüzde ki haftalarda denenecektir. Çatallaşma çalışmasının yaklaşması ile birlikte yatırımcılar Ethereum etrafında toplanmaya başladılar.

Eğer çatallaşma başarılı ile sonuçlanırsa ve herhangi bir aksaklık yaşanmaz ise Ethereum Kasım ayında ki değerine yaklaşacaktır.

XRP

XRP 0,35 dolara kadar çıktı fakat Ethereum’a koltuğu kaptırdı. XRP’de şuanda Ripple konusu tartışılmaya başlandı. Ripple’ın tartışma konusu olma sebebi karar meselesinde ki sorunlar. Bazı topluluk üyeleri Ripple’ın XRP üzerinde bir yetkisinin olmadığını belirtmesi üzerine bu tartışma başladı ve bu durum XRP’ye zarar verdi.

Geçen haftada ikincilik koltuğunu kaptıracağını belirtmiştik ve bu durum gerçekleşti.

Bitcoin Cash

Cash yükselişini sürdürüyor. Fiyat bazında Ethereum’u geçmiş durumda. 1 Ocak’da yaşanan sıkıntı sebebiyle düşüş yaşansa da BCH bu seviyeleri zorlayacağının sinyallerini verdi. En değerli 4. kripto para ve bu seviyeyi de korumaya devam edecektir.

Tether

Tether seviyeyi koruyor ve hakkında önemli bir gelişme yok. Borsalar Tether’e olan desteğini arttırmış durumda. Bu destekle birlikte fiyatı aynı kalsa da işlem bazında ki miktarını arttıracaktır.

Litecoin

Litecoin psikolojik seviye olan 30 doları geçmiş durumda. Geçen hafta değer kaybı yaşayan Litecoin bu hafta 32 dolara kadar çıktı. Zaten seviyesi şuanda 25 ile 35 dolar arasında.

Bitcoin SV

Wright bu hafta saçmalıklarına devam etmedi ve bu seviye korunacaktır. 1 Ocak’da yaşanan düşük volatilite sebebiyle 80 doların altına inilse de tekrardan yükselişe geçti. BSV’nin yeni logosu ise olay yarattı. Yapılan yeni logo orijinal Bitcoin logosuna benzemekle suçlandı. Karşı cephe olan BCH dava açacağını belirtse de BSV’de karşı tarafı suçluyor. İki kripto para arasında ki savaş tüm hızıyla devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here