4 Blockchain Girişimcisi 100.000 $ Thiel Ödülü Kazandı

0
158

Blockchain girişimcileri 100 bin dolar ödül kazandılar

 

Girişimciler ve geliştiriciler dört farklı blok zinciri girişiminin ardında isimlerini Thiel Fellowship awardees listesine ekleyebilirler.

Milyarder yatırımcı ve PayPal kurucu ortağı olan Peter Thiel tarafından oluşturulan ve finanse edilen Thiel Vakfı, Cuma günü 2018 Thiel Fellows sınıfını açıkladı. Bu yılki alıcılar arasında bir basın açıklamasına göre, Vest’in kurucu ortağı Axel Ericsson, Polkadot kurucu ortağı Robert Habermeier, MyCrypto CTO Daniel Ternyak ve Mechanism Labs kurucularından Aparna Krishnan bulunuyor.

2014 yılında ödül alan kripto topluluğunun en önemli Thiel Fellow – ortak kurucu ortağı olan Vitalik Buterin’e katılıyorlar. Her bir alıcıya önümüzdeki iki yıl içinde mevcut ve gelecekteki projelerini inşa etmelerine yardımcı olacak 100.000 dolarlık bir hibe verilecek.

Bir bültende , Thiel Fellowship’in direktörü Allyson Dias, bursiyerin amacının, genç girişimci girişimcilerin gerçek dünya sorunlarıyla başa çıkmak için yenilikçi yaklaşımlar bulmalarına yardımcı olmak olduğunu söyledi.

“Sınıfın güvenliğinin ardında bırakıp bir iş kurmayı tercih etmek kolay değil ya da çekici değil. Fakat bizim Kardeşlerimiz, gerçekte daha geniş bir şüphe duyduğumuzdan şüphe duyuyorlar: gençler, gerçek dünyada işleri yaparak en iyi şekilde öğreniyorlar.” yazdı.

Thiel’in kendisi, belirtilen bir bitcoin destekçisi. San Francisco merkezli bir girişim şirketi Fonu Kurucu olan , daha önce CoinDesk tarafından bildirildiği üzere Ocak ayında 20 milyon dolar değerinde bitcoin yatırımı yaptığını bildirdi .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here