Kripto paralar ufak bir toparlanma sürecine girmiş durumda. Diğer yandan fiyatlar oldukça esnek. Bitcoin güne 4200 dolar ile başlamasına rağmen yazıyı hazırlarken bile 200 dolar değer kaybetti.

Bu hafta ki en büyük gelişme ise Stellar’ın Bitcoin Cash ABC’yi geçmesi. Kripto paralar hakkında da hala daha fiyat açıklamaları gelmeye devam ediyor. Birçok uzman 4000 doların destek seviyesi olduğunu belirtirken bazıları da kurumsal yatırımcıların kripto paraları terk ettiğini belirtiyor.

Şuan için yatırım yapmak oldukça riskli. Bir tek Tether kullanıcılarını çok üzmüyor çünkü fiyatı sürekli olarak sabit. Bitcoin Cash SV ise çatallaşmanın ardından bu hafta yükselişini sürdürdü.

Bitcoin

Pazarda özellikle 26 Kasım ile 28 Kasım arasında büyük sıkıntılar yaşandı. Fiyatlar çok kırılgandı ve 4000 doların altında fiyatlanmalar yaşandı. Şuanda 4000 doların üzerinde ki seviye korunmaya devam etse de fiyatlar hala daha çok kırılgan. Uzmanlar ise fiyat konusunda ikiye ayrılmış durumda. Birçok uzman 4000 doların altında ki fiyatlanmanın normal olacağı görüşünde. Geçen hafta ki toplam pazar hacmi ise 73 milyar dolarken şuanda 68 milyar dolara bir gerileme söz konusu.

XRP

Geçen hafta 0,40 dolardan işlem gören XRP’de ufak düşüşler devam ediyor. 0,30 doların altına düşmeyeceği yüksek ihtimal olsa da 0,45 dolarda şuan için uzak bir ihtimal. Toplam pazar hacminde ki daralma ise son hızıyla sürüyor.

Ethereum

Ethereum’da geçen haftadan bu yana 5 dolarlık bir gerileme var. Pazar hacminde ki daralmada tüm hızıyla devam ediyor. Ethereum’da ki kara bulutlar dağılmış değil. Kurucular ise yeni proje üzerinde çalışsa da bu projenin 2019’dan önce gelmeyeceği düşünülüyor.

Bitcoin Cash ABC

Geçen hafta neredeyse 200 dolardan işlem gören ABC, bu hafta değer kaybı yaşadı. En büyük rakibi SV’ye oranla yükselişi oldukça yavaş. Şuanda doyma seviyesine yakın olduğunu söyleyebiliriz. Bu hafta da bu fiyatlardan işlem görecektir.

Tether

Tether’de işler yolunda. Geçen hafta 0,97 dolar olan seviye bu hafta artışla kapattı. Hakkında da bu hafta tek önemli haber Binance’den geldi. Binance bu kripto parayı borsasında farklı bir isimle adlandırmaya başladı. Ayrıca bir destek yapacağını da açıkladı. Geçen haftaya göre pazar hacmi ise neredeyse aynı.

Bitcoin Cash SV

Bu hafta yükselişini sürdüren tek coin SV. Bitcoin Cash’in çatallaşması sonrası piyasaya çıkan SV bu hafta %100’ün üzerinde bir artış sergiledi. Bu hafta 100 doların üzerinde işlem görmesi önümüzde ki hafta da bu rakamları deneyeceğinin habercisi. Şuanda bir alım fırsatı tam anlamıyla gözükmese de bu hafta ufak artışlar olabilir.

Genel Durum ve Gelen Haberler

Pazarda genel anlamda durumlar hala daha kötü. Hiç bir uzman tam olarak ne olacağını tahmin edemiyor. En büyük karamsarlık ise yatırım miktarlarında. Birçok kripto parada yatırım miktarı sürekli olarak düşüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here