Kripto paralar bu hafta olağan seyrederken bugün ani bir düşüş yaşadı. Altcoinler arasında son 1 haftada değer kaybı yaşamayan bir tek Litecoin var. Bunun dışında neredeyse her coin güne yıkımla başladı.

Pazar, muhtemelen bu hafta içerisinde toparlanma yaşayacaktır. Bu toparlanmanın büyük çaplı olmayacağını, sadece geçen haftaki fiyatlara gelineceğini belirtelim. Ethereum’da ki fork çalışmalarının sürekli olarak ertelenmesi de insanları sıkmış durumda.

ABD’de hükümetin kapalı kalması da yatırımcıları tedirgin ediyor. SEC’in kripto varlıklar ile ilgili net kararı Şubat ayında vermesi gerekiyor fakat hükümetin bu kadar uzun süre kapalı kalması, kararın daha da geç verileceğini düşündürtüyor.

Borsalarda yaşanan hack skandalları eskisi gibi olmasa da 2019’un ilk skandalı olan Cryptopia’da çalınan varlıkların saklandığı şüphesi mevcut. Dark Web’de yaşanan kullanıcı verileri skandalına Binance gibi borsaların karıştığı da iddia ediliyor. Bu tarz haberlerde kripto varlıklara zarar veriyor.

Bitcoin

Bitcoin 3600 dolardan 3474 dolara kadar düşüş yaşadı. 2 haftadır sabit olan fiyatların bugün düşmesi ise şaşırttı. Muhtemelen benzer fiyatlar olmasa da 3500 dolar bandına tekrardan çıkılacaktır.

Yatırım hacminde de neredeyse 3 milyar dolarlık bir daralma söz konusu.

Pazar Hacmi: 60.79 Milyar Dolar

XRP

0,32 dolardan 0,29 dolara kadar düşüş yaşandı. Bitcoin’de yaşanan düşüş neredeyse tüm pazarı olumsuz etkiledi. Ethereum ile arasında hala daha büyük fark bulunuyor ve bu ayı en fazla 0,32 dolar seviyesinde kapatacaktır.

Yatırım hacminde 1 milyar dolarlık düşüş var.

Pazar Hacmi: 12.27 Milyar Dolar

Ethereum

Ethereum uzun süredir 115 dolar üzerinde ki seviyeyi korusa da bugün 108 dolara kadar düşüş yaşadı. Ethereum son 3 haftadır düşüşünü devam ettiriyor. Yatırım hacminde de bir düşüş yaşandı.

Pazar Hacmi: 11.19 Milyar Dolar

Bitcoin Cash

BCH’de 6 dolarlık bir kırılma yaşandı. Geçen hafta ki 140 dolarlık denemeler bu hafta yaşanmadı. Bu hafta BCH’de bir hareketlilik beklenmiyor.

Pazar Hacmi: 1.97 Milyar Dolar

Litecoin

Litecoin bugün yaşanan kırılmadan etkilense de, bu hafta 34 dolara kadar çıktığı için geçen haftaya oranla değer kaybetmemiş oldu. Yatırım miktarını da koruyan LTC, hala daha stabil kalıp pazarın nabzını tutmaya devam ediyor.

Pazar Hacmi: 1.88 Milyar Dolar

Bitcoin SV

BSV geçen hafta 75 dolarken bu hafta 66 dolara kadar düştü. Yatırım miktarında da düşüş yaşandı ve BTC’nin düşüşü BSV’yi de olumsuz etkiledi.

Pazar Hacmi: 1.16 Milyar Dolar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here