Kripto paralarda geçen haftadan bu yana büyük artış yaşanmadı. Artış yaşanmasa da varlıkların değerinde düşüşlerin yaşanmaması olumlu karşılandı. Altcoinlerdeki hareketlilik ise devam ediyor. Dün yayınladığımız yazıda EVX ve MXM kripto varlıklarının günlük %250 artışını haber yapmıştık. Bugünde EOS ve Cardano kriptolarında %10 oranında fiyat artışı yaşandı.

Bu haftanın önemli haberleri arasında ise Binance’in uygulamaya yeni koyduğu Token sistemi var. İlk sistem geliştirildi ve BNB kriptosuna sahip kişiler çekiliş için hak kazanarak ICO projelerine ve Token satışlarına para yatırabiliyor.

Bitcoin Hash oranlarının artması ise pazarda olumlu karşılandı. Hash oranlarının artması daha fazla madencinin sektöre girdiği anlamına geliyor. Madencilerin sektöre girişi ile birlikte fiyatların artması muhtemel. Analistler ise 2019 yılının ikinci çeyreğinde Bitcoin’in 5000 dolara çıkmasını bekleniyor.

Bitcoin

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz analizden bu yana büyük artış yaşamadı. 26 Mart tarihinde fiyatlar 4000 doların altına gerilese de tekrardan toparlanabildi. Bu hafta fiyatların 3900 doların altına hiç inmemesi ise gayet olumlu. Pazar hacminde ise azda olsa artış söz konusu.

Pazar Hacmi: 71,5 Milyar Dolar

Ethereum

Ethereum’un fiyatı 2 dolar düştü. Bu hafta 135 doların altına fiyatların hiç düşmemesi Ethereum açısından olumlu. Ethereum’un yatırım miktarı da giderek artıyor ve XRP ile arasındaki farkı açmış durumda.

Pazar Hacmi: 14,61 Milyar Dolar

XRP

Ethereum bu hafta 0,30 dolara kadar düştü. Pazarın tekrardan değer kazanması ile birlikte 0,31 dolara yükselen XRP’nin verileri pek iyi görünmüyor. 13 milyar dolarlık hacim ise 12,94 milyar dolara kadar düştü. XRP’nin fiyatını belirleyen en önemli sebep ise xRapid ağına katılım oranı. Bu ağa katılımın artması fiyatlar üzerinde olumlu etkiye sahip.

Pazar Hacmi: 12,95 Milyar Dolar

Litecoin

Litecoin’in fiyatı bu hafta dalgalanma yaşadı. Yaşanan dalgalanmanın 2 doları geçmemesi ise kriptonun istikrarını koruduğu anlamına geliyor. Litecoin en değerli dördüncü kripto para ünvanını korumaya devam ediyor. Litecoin’in pazar hacmi ise aynı seviyede.

Pazar Hacmi: 3,75 Milyar Dolar

EOS

3,80 dolardan işlem gören EOS fiyatını arttırmaya devam ediyor. 4,12 dolara kadar yükselen EOS’un fiyatı kısa sürede düşebilir. En son analizimizde fiyatların artacağından bahsetmiştik. EOS ile Litecoin arasındaki fark ise giderek kapanıyor.

Pazar Hacmi: 3,69 Milyar Dolar

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash 154 dolardan 168 dolara kadar yükseldi. Bu hafta dalgalı bir fiyatlanma yaşansa da varlık değerini 150 doların üzerinde tutmayı başardı. Uzun süredir 2 milyar dolar seviyesinde korunan piyasa hacmi uzun sürenin ardından 3 milyar doların üzerine çıktı.

Pazar Hacmi: 3 Milyar Dolar

Stellar (XLM)

Stellar bu hafta %6 oranında değer kaybı yaşadı. 26 Martta yaşanan sıkıntıdan sonra fiyatlar 0,10 doların altına kadar indi. Bu durum direnç seviyelerinin aşağıya doğru esnediğini göstermekte.

Pazar Hacmi: 1,73 Milyar Dolar

 

Binance Coin (BNB)

BNB değerini arttırmaya devam ediyor. 15,84 dolardan işlem gören BNB’in fiyatı 16,86 dolara kadar yükseldi. 24 Marttan başlayarak yükselen fiyatlarla birlikte BNB popülerliğini koruyor. Bunun en büyük sebebi Binance borsasının aldığı kararlardan kaynaklanıyor. Dünyanın en yüksek hacmine sahip borsasının ürünü olan BNB değerini arttırmaya devam edecektir.

Pazar Hacmi: 1,65 Milyar Dolar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here