Geçen haftadan bu yana Bitcoin ve bazı coinlerde düşüşler yaşandı. Bitcoin uzun süredir 6,400 seviyesinde seyretse de şuanda baraj yıkıldı ve 6,380 dolar seviyesinde. Bu hafta muhtemelen tekrardan 6,400’ün üzerine çıkacaktır.

Uzun süredir beklenen ralli hala daha başlamadı. Pazar eskisine oranla çok daha stabil hareket ediyor. Bunda yatırımcıların risk almak istememeleri ve ayıların pazarda hakim olmasının da etkisi büyük. Kripto pazarı neredeyse son 3 aydır benzer fiyatlarda seyretmesi sebebiyle artık çok daha güvenilir bir pazar haline geldi.

Bitcoin

Grafiğe baktığımızda 29 Ekim itibariyle büyük bir kırılma söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Hemen toparlanma olsa da 6,400 doların altında kalındı. Geçen hafta 6480 dolar olan değer ise yaklaşık olarak 100 dolar daha azaldı. Muhtemelen arada ki bu 100 dolarlık açık bu hafta kapanacaktır.

Ethereum

Geçen hafta korunan 200 dolarlık seviye bu hafta korunamadı. 29-30 Ekim tarihinde yaşanan düşüş ile birlikte 198 dolar seviyesinde seyrediyor. Bu hafta Ethereum ile ilgili birkaç projenin yapılacağı açıklandı.

XRP

Geçen hafta 0,45 dolar olan seviye korunmaya devam ediyor. Büyük bir değişiklik söz konusu değil. Beklenen seviye ise 0,50 dolar. Bu hafta itibariyle o seviyeye yaklaşması çok olası değil.

Bitcoin Cash

Bitcoin’de yaşanan kırılma Cash’de de yaşandı. Geçen hafta 440 dolar olan seviye korunamadı. Haftaya 440 dolar değeri ile başlasa da şuanda 433 dolar. Şuan için 420 dolar seviyesi daha yakın bir ihtimal.

Litecoin

Geçen hafta 52 dolardan işlem gören Litecoin, bu hafta 50 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. 29 Ekim’de yaşanan kırılma Litecoin’i de etkiledi. Hızlı bir toparlanma olmasa da makul bir gelişim ile birlikte bu hafta 50 doların altına düşmeyecektir.

Tether

Tether üzerinde ki baskıyı kırmış durumda. Geçen hafta ki değer korunmakla birlikte 1 doların üstü denendi. Bu durum, önümüzde ki hafta 1 dolar seviyesini birkaç kez daha zorlayacağı anlamına geliyor. Yeni stablecoin projeleri gelse de Tether’e olan inanç devam ediyor. Toplam hacimde ise yaklaşık 0,2 milyar dolarlık bir düşüş söz konusu.

Genel Durum ve Gelen Haberler

Geçtiğimiz hafta 29 Ekim tarihinde birçok coinde kırılmalar yaşandı. Bu kırılmalardan ise XRP ve Tether etkilenmedi. Coinler kendilerini yavaş yavaş toparlasa da bu toparlanma uzun sürecektir. Diğer yandan geçen hafta ki değerlerin korunması muhtemel. Kısacası bu hafta Bitcoin 6,600 dolar seviyesine yaklaşamayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here