Geçen hafta yaşanan düşüş tüm hızıyla devam ediyor. Şuanda kripto para borsasında iyi giden neredeyse hiç bir gelişme söz konusu değil. Birçok analist ve yatırımcıda geleceğe yönelik fiyat görüşlerini bildiriyorlar.

Bazı görüşler kripto paraların çok daha yükseleceğini belirtirken bazıları da düşeceği konusunda hem fikir. Diğer yandan, blok zinciri teknolojisi ile ilgili güzel haberler gelmeye devam ediyor. Birçok şirket yeni projelerinin haberlerini resmi kanallardan yayınlıyorlar.

Çatallaşma ise artık son buldu. Bitcoin Cash’in yeni adı Bitcoin Cash ABC oldu. Yani bu hafta da dediğimiz gibi Bitmain şirketinin olduğu taraf orijinal ağları kullanarak yoluna devam ediyor. Craig Wright’ın çetesi ise yeni çatala Bitcoin Cash SV adını verdi.

Bitcoin

Grafikten de anlaşılacağı gibi pazarda fiyatların düşüşü devam ediyor. 20 Kasım’da başlayan daralma tüm hızıyla devam ederken, Bitcoin 4000 doların altına bile düşebilir. Geçen hafta ki yazımızda pazarın toparlanmasının 1 ay süreceğini açıklamıştık fakat bu süre çok daha uzun olacağa benziyor. Toplam pazar hacmi de 73 milyar dolara kadar inmiş durumda.

XRP

Artık analizlerimizde XRP ikinci sırada çünkü en değerli ikinci coin olarak tarihe geçti. Bazı uzmanlar Bitcoin’in varisi olarak bile nitelendiriyor. Geçen hafta 0,47 dolar olan seviye korunamadı. 0,40 dolardan işlem gören XRP’nin değeri 0,30 dolara kadar düşebilir. Toplam pazar kapasitesinde ise 3 milyar dolarlık bir azalma söz konusu.

Ethereum

Ethereum’da da işler iyi gitmiyor. Geçen hafta 178 dolardan alıcı bulan en iyi 3. kripto para, bu hafta 121 dolara kadar düştü. 100 doların altında ki bir fiyatlanma dalgası büyük yıkımı başlatabilir. Birçok uzman ise tekrardan yükseleceğini düşünüyor. Çatallaşma süreci devam ederken yeni proje hakkında henüz bir haber yok.

Bitcoin Cash ABC

Grafikten de görebileceğiniz gibi artık BCH tarihe karıştı. ABC ekibi orijinal ağları kullandı ve fiyatta dalgalanma olsa da çatallaşma süreci bittiği için bir artış söz konusu olabilir. Wright’ın ise sesi soluğu çıkmıyor. Eğer konuşmamaya devam ederse pazarın toparlanma süreci devam edecektir. Şuanda 198 dolardan işlem görüyor.

Tether

Tether’de ise işler gayet normal. Bu hafta ki haberden sonra 0,97 dolar seviyeleri görülse de kendini tekrardan toparlamış durumda. Tabi ki ilgili haberde anlatımını yaptığımız dava henüz sonuçlanmadı. Toplam pazar hacminde ise artış söz konusu.

Genel Durum ve Gelen Haberler

Çatallaşma süreci bitse de pazar hala daha kendini toparlayamadı. Kripto borsalarının ne kadar kırılgan olduğu da bir kez daha kanıtlanmış oldu. Wright gibi bir adamın birkaç cümlesi kripto para borsalarını ne kadar olumsuz etkilediğini herkes gördü. Tabi ki bunda yaklaşan volatilitenin de büyük etkisi söz konusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here