Kripto paralarda toparlanma süreci başladı. Bitcoin geçen haftadan bu yana %23’lik değer artışı yaşarken, altcoinler de bu toparlanma sürecinden faydalandı. Ralli başlamasa da kripto paraların yakaladığı momentum sebebiyle birçok yatırımcı memnun. Sürecin olumlu olması ile birlikte birçok yatırımcı da borsaya tekrardan geri dönüyor.

2019’un olumlu geçeceğini öngören uzmanlar şimdiden fiyatların bu şekilde olmasından umutlu. Aralık ayının Bitcoin Cash’in ayı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kripto paranın çatallaşma süreci borsayı kötü etkilese de şuanda ki fiyat artışı muazzam.

Bitcoin

Geçen hafta ki analizimizde 3164 dolardan işlem gören Bitcoin, şuanda 4050 dolardan işlem görüyor. 18 Aralık’da başlayan olumlu durum 3 gündür devam ediyor. Birçok uzmanın beklediği rakam ise 4500 dolar. 3000 doların altına inilmediği içinde kırılma yaşanmadı ve pazarın şuanda ki destek seviyesi 3500 ile 4000 dolar arasında.

Pazar hacminde ise geçen haftadan bu yana neredeyse 15 milyar dolarlık bir artış yaşandı. Şuanda ki toplam pazar hacmi 69 milyar dolar.

XRP

XRP’de Bitcoin’de ki benzer yükselişi yaşadı. 0,28 dolardan işlem gören XRP şuanda 0,37 dolardan işlem görüyor. Destek alması durumunda 0,50 dolar gayet normal. Yatırımcıların XRP’de ki umudu ise devam ediyor. Ethereum ile arada ki fark azalsa da koltuğunu korumaya devam edecektir.

Ethereum

Ethereum’da ki yükseliş ise çok daha fazla. Geçen haftadan bu yana %35’lik değer artışı yaşandı. 82 dolardan işlem gören Ethereum şuanda 115 dolardan işlem görüyor. Çatallaşma süreci başarılı bir şekilde biterse fiyat çok daha yukarıya gidecektir.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash 80 dolardan 217 dolara çıkarak %156’lık bir değer artışı ile yatırımcılarını en çok memnun eden altcoinlerin başında geliyor. Geçen hafta 6. sırada olan BCH şuanda 4. sıraya kadar yükseldi.

Bitcoin Cash SV

67 dolardan işlem gören BSV şuanda 127 dolara yükselerek %63 artış yaşadı. BCH kadar artış yaşamasa da yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Bu durum ise BCH’nin BSV’den çok daha güvenilir bir kripto para olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Tether

Tether uzun süredir 0,99 dolar seviyesindeydi. Bu yükselişten oda faydalandı ve değerini 1 dolara kadar yükseltti. Uzun süredir koruduğu 1,88 milyar dolarlık yatırım seviyesini de ufak bir artış ile 1,9 milyar dolara çıkardı.

Litecoin

Litecoin’de yatırımcılarına kazandıran coinlerden. Geçen hafta da yükseliş yaşamış ve 30 dolarlık seviyesini inatla korumaya devam ediyor. Hakkında da çeşitli haberler var. Litecoin’in kurucusu eski günlerin tekrardan geleceğini ve 2019’un Litecoin yılı olacağını açıkladı.

Genel Durum ve Haberler

Blok zincirinde ki projeler geliştirilmeye devam ediyor. Pazarda da yaşanan olumlu hava teknolojiyi de tetiklemiş durumda. Japonya’da ki regülatörler katı kurallara devam etse de kripto parayı desteklemeye devam ediyorlar. Diğer ülkelerde de benzer kararlar alınması durumunda büyük çaplı oyuncular pazara tekrardan geri gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here