2018 Yılının En Çok Kazandıracak Olan Kripto Para Hangisi ?

Gelişen teknoloji ve insanların hayal gücü. Kripto para dünyasını şekillendirmeye devam ediyor. Bundan çok değil 3-5 yıl önce piyasada belli başlı Kripto koinler varken, Günümüzde yüzlerce Kripto Para bulunmakta.

Bu para birimlerinin hepsini yatırım aracı olarak görmek çok yersiz. Çünkü işin gerçeği bir çoğunun arkasında gerçekten sağlam projeler var.

Bu Sağlam Projelere Örnek Vermek Gerekirse

1 – Steem Coin

STEEM, blockchain tabanlı bir sosyal paylaşım sitesinin coininin adı. Steemit isimli bu internet sitesinde kullanıcılar içeriklerinin değerine göre STEEM coin kazanıyor.

Siz de steemit.com’da hemen bir hesap açıp coin kazanmaya başlayabilirsiniz. Tabii ki ilginç ve faydalı içerikler üretmeniz gerekiyor ki fark yaratıp gelir elde edin.

2 – Golem Coin

Golem Ethereum tabanlı bir süper bilgisayardır, Dünya üzerinde boşta kalan kullanılmayan CPU gücünü kiralayıp satmak Adwords gibi düşünebilirsiniz ve oldukça iddialı bir projedir.

3 – NXT Coin

NXT Coin, sadece kripto para üretmez. Aynı zamanda kullanılıcılarına yeni para birimleri üretebilmelerini sağlar. Geliştirme ve tasarım özgürlüğü sunar. Bu Para birimleri hem ticarette hem de bir projede kitlesel fon arayışlarında kullanılabilir. Mesaj gönderme, bilgi (veri) depolama, oylama sistemi ve hesap kontrölü gibi yeni özellikleri mevcuttur. Nxt Marketplace, blok ve zincir tabanlı dijital ve fiziksel malların hizmet alışverişini sağlar.

4 – Stellar Coin

Stellar Lumens, 2014 yılında geliştiricilerden oluşan bir ekip tarafından oluşturulmuş bir kripto paradır. Mt Gox ve Ripple’in yaratıcısı Jed McCaleb tarafından ortaklaşa kurulan Stellar Lumens, finansal kuruluşlar arasında ödemelere izin veren açık kaynaklı bir ağdır.

Ayrıca, “para birimleri arasında kesintisiz değişim ve herkesin düşük maliyetli finansal servisler kurmasına” imkan sağlayacak. Stellar, bankaları M-Pesa gibi ödeme platformlarına bağlayarak finansal kuruluşların ulaşabileceği alanı ve ölçeği artırmayı sağlayacaklarını da açıkladı.

5 – Ripple Coin

Ripple, 2012 yılında bir ödeme ağı (RippleNet) ve aynı zamanda da bir kripto para (Ripple XRP) olarak hayata geçti. Bilinen pek çok kripto paranın aksine Ripple, madenciliği yapılamayan ve ledger adı verilen blockchain tabanlı defterlerin tamamen bir şirket tarafından yönetildiği bir koin. Bir merkezinin bulunması farklılığıyla, özellikle ödeme sistemleri sağlayan büyük şirketlerin ve bankaların, bir muhattap bulabildikleri için sıkça tercih ettikleri bir koin ve ağ olarak öne çıkıyor.

Brad Garlinghouse’un CEO’su olduğu Ripple’ın San Francisco, New York, Londra, Sidney, Hindistan, Singapur ve Lüksemburg’da ofisleri bulunuyor.

Konumuzdaki Resimdende Anlaşılacağı Üzere 2018 Yılının Kazandıracak 2 Adet Kripto Parası ortada diyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here