200 milyon dolarlık Bitcoin transferi yapan bir kişi sadece 0,1 dolar ödedi. Bankalar ile çalışsa çok yüksek meblağlar ödemek zorunda kalabilecekken 29,999 BTC transferi yaptı.  Hem bu alanda rekor kırdı hem de ödemiş olduğu transfer ücreti ile kripto paraların ne derece bir noktaya geldiğini göstermiş oldu.

29,999 BTC Transferi Yapıldı

Transferi yapan kişinin ismi gizlenirken BTC transferini hangi site aracılığı ile yaptığı ve bu transferin tarihi biliniyor. Önemli olan ise bu transferi yaparken ödemiş olduğu komisyon miktarı, sadece 0,1 dolar ödeyerek yapılan bu işlem pek çok kişiyi şaşkınlığa düşürdü.

Bankalar arası para transferlerinde 1 milyon doların maliyeti 10 bin dolardan daha fazla oluyor. Ancak 200 milyon dolar gibi çok yüksek bir rakam için ödenen komisyon bedeli ise çok komik bir rakam, ilerleyen dönemlerde kripto paraların daha aktif olması ticaret alanına daha fazla girmesiyle beraber çok sayıda insan bankalara bu tarz komisyon ödemekten kurtulabilir. Ancak bu durum bankaların ne kadar hoşuna gider bilinmez.

Bankacılık Pazarı Ortadan Kalkabilir Mi?

Blok zincirinin bir ağ ortamına dönüşmesi ile beraber kripto paralar ile küçük ödemeler çok daha verimli bir hal alacak. Orta ölçekli kripto paraların bile global olarak 30 trilyon dolar hacmi olduğu düşünülürse kripto paraların gelecekteki önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here