Bu haftanın en önemli gelişmesi; Facebook, Instagram, Facebook Messenger ve WhatsApp’ı tek bir çatı altında birleştirmeyi amaçlayan bir kripto projesinin duyurulması. Bu proje ile birlikte 2,7 milyardan fazla kullanıcı tabanının birleştirilmesi hedefleniyor.

New York Times’ın haberine göre ise 3 farklı ülke bir araya gelerek ortak bir şifreleme para birimi oluşturmayı hedefliyor. Yapılması planlanan bu dijital varlık sayesinde ülkelerin vatandaşlarının bu parayı ödeme aracı olarak kullanması hedeflenmekte.

Yatırımcılar uzun süreden beri devam eden ayı piyasası sebebiyle kripto yatırımlarında şüpheci davransalar da kurumsal yatırımcılar bu fiyatların taban fiyat olduğunu kabul ederek yavaşta olsa pazara tekrardan girmeyi hedefliyor.

Bloomberg’in haberine göre dünyanın en önemli borsalarından olan Coinbase, Singapur Devlet Yatırım Şirketinden (GIC) E serisinde finansman desteği alacak. Bu haber ise kripto paraların geleceği açısından önemli. İlk kez bir borsa devlet bazında bir finansman desteği alıyor.

Bitcoin

Bitcoin 24 Şubat’ta düşüş trendine girmiş ve 4200 dolarlık fiyatlar 3850 dolara kadar gerilemişti. Fiyatlarda tekrardan bir toparlanma yaşanıyor ve Bitcoin şuanda 3924 dolardan işlem görüyor. Haftalık bazda ise Bitcoin %2,87 değer kaybı yaşamış durumda. Destek seviyesinin 3000 dolardan 3500 dolara çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayı hakimiyeti devam etse de bu hafta 4000 dolarlık fiyatlanma olası.

Pazar Hacmi: 68,99 Milyar Dolar

Ethereum

24 Şubat’ta yaşanan kırılmadan Ethereum’da nasibini aldı. 166 dolardan işlem gören Ethereum şuanda 137 dolara kadar geriledi. Haftalık bazda yaşanan düşüş oranı %9’a yakın. 145 doların üzerindeki fiyatlanma gerçekleşmez ise fiyatlar tekrardan 130 doların altına inebilir.

Pazar Hacmi: 14,36 Milyar Dolar

XRP

25 Şubat’ta büyük bir kırılma yaşansa da çabuk toparlandı. 0,34 dolara kadar çıkan en iyi 3. kripto para şuanda 0,32 dolardan işlem görüyor. XRP’nin destek seviyesi 0,30 dolar olsa da uzun pozisyon durakları 0,27 dolar. Bu fiyatların altında bir fiyatlanma çok olası olmasa da XRP’de büyük bir yükseliş şuanda beklenmiyor.

Pazar Hacmi: 13,32 Milyar Dolar

EOS

EOS’da haftalık bazdaki kayıp %7 civarında. Ethereum ile birlikte en çok fiyat kaybı yaşayan kripto varlıkların başında EOS geliyor. 3,58 dolardan işlem gören EOS bu hafta 4,45 dolara kadar yükselmişti. Fiyatlar son 5 gündür stabil bir şekilde devam etse de destek alamaması durumunda fiyatlar 3,2 dolara kadar düşebilir.

Pazar Hacmi: 3,23 Milyar Dolar

Litecoin

Litecoin benzer bir kırılma yaşansada haftalık bazda bir kayıp yok. 49 dolardan işlem gören Litecoin bu hafta 53 doların üzerine çıkmıştı. Ufak bir destekte fiyatlar tekrardan 53 doların üzerine çıkacaktır. Yaşanabilecek bir sorunda fiyatların düşebileceği en kötü seviye ise 40 dolar.

Pazar Hacmi: 3,05 Milyar Dolar

Bitcoin Cash

134 dolardan işlem gören BCH bu hafta 163 dolara kadar yükselmişti. Uzun sürenin ardından Ethereum’u fiyat bazında yıkmayı başaran BCH bu yükselişi sürdüremedi. Şuanda fiyatlar stabil şekilde hareket etse de bu hafta aşağıya doğru bir kırılma yaşanabilir. Stop pozisyonlarının ağırlıklı olduğu fiyat aralığı 116 dolar.

Pazar Hacmi: 2,38 Milyar Dolar

Binance Coin (BNB)

Analiz şirketinin yayınladığı bir rapora göre BNB’nin ödeme işlemlerindeki kullanım oranı giderek artıyor. Yükseliş eğiliminde olduğu görülebilen en değerli 12. kripto para bu hafta 13 doların üzerine çıkabilir. Ufak bir destekle birlikte 15 dolarlık seviyede olası. Stop pozisyonları ise 9 dolarda yoğunlaşmış durumda.

Pazar Hacmi: 1,13 Milyar Dolar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here