Kripto para borsaları geçen haftadan bu yana hareketsiz. Bitcoin ise az da olsa bir toparlanma sürecine girmiş durumda. Muhtemelen önümüzde ki hafta borsa yükselişe geçecek ve 6,500 dolar seviyesine tekrardan gelecektir.

Bitcoin

Bitcoin’in şuanda ki değeri 6,473 dolar seviyesinde. 110 milyonun üzerinde ki yatırım miktarını korumaya devam ediyor. Geçen hafta cuma günü 6293 dolar seviyesindeyken bu seviyelere gelmesi sevindirici olsa da henüz yeterli seviyeye henüz ulaşamamış durumda. Geçen haftadan bu yana ise yatırım miktarı 3 milyar dolar artmış durumda.

Ethereum

Ethereum’da büyük bir yükseliş söz konusu değil. Geçen hafta 199 dolar olan değerini sadece 203 dolara çıkarabildi. Ethereum’da ki hard forkun da geciktiğinin açıklanması ile birlikte birkaç hafta daha bu şekilde devam edecektir.

XRP

XRP ufakta olsa kendini toparladı. 0,43 dolar olan değerini 0,45 dolara çıkardı. Beklenen değeri 0,50 doların üstü olsa da şuanda o değerden çok uzak.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash’de ise geçen haftadan bu yana bir düşüş söz konusu. Geçen hafta 447 dolar olan seviye korunamadı ve 438 dolar seviyesine indi. Bitcoin Cash için işler şuanda iyi gitmiyor.

Litecoin

Uzun süredir sabit değerde devam eden Litecoin, geçen haftadan bu yana zaman zaman değer kazansa da hala daha 53 dolar. Şuanda bir alım fırsatı bulunmamakla birlikte uzun vadede sağlam bir kripto para olduğunu kanıtlamış durumda.

Tether

Tether’in varlığı sorgulanmaya devam ediyor. Bankalarla sürekli olarak sorun yaşayan stablecoin türünde ki kripto parada, geçen haftadan bu yana değişiklik yaşamasa da 0,99 dolar olan değeri 0,98 dolara düştü. Yine aldığı toplam yatırım miktarı da 2,69 milyar dolardan 2,09 dolara kadar düştü. Stablecoin noktasında ise haberler gelmeye devam ediyor ve rakipleri günden güne çoğalıyor.

Genel Durum ve Gelen Haberler

Geçen haftadan bu yana Bitcoin kendini biraz daha toparladı. Ayın 15’inde 6,800 dolar seviyeleri gözükse de burada uzun süre tutunamadı. Kripto paralardan ziyade blok zinciri alanında olumlu haberler sürekli olarak geliyor. Piyasalar büyük darbe aldı ve muhtemelen 2 hafta daha kendine gelemeyecek gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here