Borsalarda geçen haftadan bu yana büyük değişiklikler yaşanmadı. Pazartesi günü tüm kripto paralarda kırılma yaşansa da Bitcoin değerini korumaya devam ediyor. Şuanda borsa ve yatırımcılar bu fiyatlara alıştılar. Kurumsal yatırımcıların ikinci çeyreğe kadar borsaya girmeyeceği düşünülüyor.

Uzmanlar şuanda yakalanan havanın iyi olduğunu ve 4000 dolarlık fiyatlanmanın yakın olduğu görüşünde. Ethereum’da ki hard fork çalışması ise ertelendi. Çalışma eğer tam anlamıyla bitirilebilir ise PoW’dan PoS’a geçiş süreci de hızlanacaktır. Bu süreçte madenciler mağdur olacağı için kısa süreli düşüşler yaşanması muhtemel.

Blok zinciri ile alakalı projelerin haberleri gelmeye devam ediyor. Bitcoin ödeme şirketi olan BitPay, 2018’in kendileri için verimli geçtiğini ve şirketin büyüdüğünü açıkladı. Madencilik şirketlerinde ki yıkımlar ise son hızla devam ediyor. GigaWatt resmen iflasını açıkladı. Bitmain’in yönetiminde ki kurucu ortaklar şirketten ayrılabilir.

Bitcoin

Geçen haftadan bu yana fiyat neredeyse hiç değişmedi. 2 hafta önce ki fiyat olan 3800 dolara ise yaklaşılamadı bile. Bu fiyatlanma bu haftada korunmaya devam edecektir. Yatırım miktarı da fiyatla aynı durumda ve değişiklik neredeyse yok.

Pazar Hacmi: 63.28 Milyar Dolar

XRP

XRP 0,33’den 0,32’ye düştü. Genel manada bakıldığında Bitcoin’de ki istikrarın benzeri XRP’de de devam ediyor. İkincilik koltuğunu aldı ve Ethereum’da ki hard forkun ertelenmesi sebebiyle bu koltuğu bir süre daha koruyacaktır.

Pazar Hacmi: 13.32 Milyar Dolar

Ethereum

Geçen haftadan bu yana 6 dolarlık bir düşüş var. Pazartesi günü fiyatlarda büyük kırılma yaşansa da şuanda Ethereum toparlamış durumda. Çalışma bir kez daha ertelendi ve daha önce de ertelendiği için topluluklar merakla güncellemenin bitmesini bekliyorlar.

Pazar Hacmi: 12.59 Milyar Dolar

Bitcoin Cash

Geçen haftadan bu yana 3 dolarlık bir kırılma yaşandı. 140 doların üzerinde ki fiyatlar denense de bu noktada BCH uzun süre kalamadı. Bu hafta hareketlilik beklenmiyor.

Pazar Hacmi: 2.25 Milyar Dolar

Litecoin

Litecoin istikrarını korumaya devam ediyor. 2 hafta önce ki 40 dolarlık seviye bu hafta denenmedi. 30 doların üzerinde ki fiyatlanma bu haftada devam edecektir.

Pazar Hacmi: 1.86 Milyar Dolar

Bitcoin SV

BSV’de sadece 1 dolarlık bir artış var. Geçen hafta çıkış trendi yakalayacağını belirtmiştik ve 85 dolara kadar çıkılmıştı. Bu noktada ise uzun süre kalınamadı.

Pazar Hacmi: 1.32 Milyar Dolar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here