Bu hafta kripto paraların neredeyse hepsi dalgalı bir görüntüye sahipti. 12 Mart’ta yaşanan düşüş yerini genel bir yükselişe bıraktı. Bitcoin’in direnç seviyesi 3500 dolardan 3750 dolara kadar yükseldi. 4000 dolar seviyesi bu hafta 2 kez denendi. Bu hafta Bitcoin’de büyük değişiklikler beklenmiyor.

Birçok şirket ve firma yeni projelerini duyurmaya devam ediyor. Haftanın en önemli haberi JPMorgan Chase’in yeni kripto para çalışması. Projeye topluluklardan destek gelmese de büyük bir banka kuruluşunun kripto para sektörüne yatırım yapması olumlu karşılandı.

Bu hafta Stablecoin projeleri ve Tether çok tartışıldı. Konu ile ilgili haberleri sizlere aktardık. Altcoinlerde ki hareketlilik tüm hızıyla devam ediyor. Günlük bazda olmasa da haftalık bazda ciddi oranlarda artış gösteren kriptolar mevcut. BCH uzun süre sonra fiyat bazında Ethereum’u geride bıraktı. Litecoin yükselişine son hızla devam ediyor.

Bitcoin

Geçtiğimiz hafta Bitcoin 4003 dolardan işlem görüyordu. Bu hafta büyük bir değişiklik olmasa da direnç seviyesi yukarıya çıkmış durumda. Stop-Loss emirlerindeki seviyede genel manada artış gösteriyor. Yatırımcıların güveni kısmende olsa artmış durumda. Pazar hacminde 1 milyar dolarlık bir artış var. Birçok uzmana göre önümüzdeki 3 ay hareketli geçmese de 2019’un ikinci çeyreğinde bir boğa koşusu bekleniyor.

Pazar Hacmi: 71,23 Milyar Dolar

Ethereum

Ethereum’da fiyat noktasında bir artış yaşanmadı. Pazar hacminde ise 0,3 milyar dolarlık bir var. Geçtiğimiz haftaki analimizde de söylediğimiz gibi, bu hafta yükseliş beklemiyorduk. Önümüzdeki haftada bir değişiklik beklenmiyor.

Pazar Hacmi: 14,69 Milyar Dolar

XRP

XRP fiyat bazında ufak bir düşüş yaşadı. Geçen hafta denenen 0,33 dolarlık seviye bu hafta denenemedi. XRP’ye olan güven nedense azalmış durumda. Yakın zamanda bir güncelleme söz konusu ve bu güncelleme ile birlikte fiyatlarda artış yaşanabilir.

Pazar Hacmi: 13,26 Milyar Dolar

Litecoin

Litecoin’in fiyatı 1 dolar arttı. 2 hafta önceki fiyat olan 50 dolara oranla bu hafta aynı seviyenin korunması olumlu. Vakıftan bu hafta önemli bir açıklama yapılmadı.

Pazar Hacmi: 3,75 Milyar Dolar

EOS

EOS’da bu hafta yükseliş yaşanmadı. 4 dolarlık seviyenin geçen hafta zorlanacağını belirtmiştik fakat bu hafta 3,80 doların üzerine çıkılamadı. Pazar hacminde azda olsa bir düşüş mevcut.

Pazar Hacmi: 3,44 Milyar Dolar

Bitcoin Cash

Bu haftanın kazandıranları arasında BCH yer alıyor. 138 dolardan işlem gören BCH bu hafta 154 dolara kadar yükseldi. Bu yükselişin son 2 gün içerisinde gerçekleşmesi sebebiyle dikkatli olmakta fayda var. BCH geçen haftaki seviyeler olan 138 dolara geri dönebilir çünkü direnç seviyesi hala daha korunuyor.

Pazar Hacmi: 2,78 Milyar Dolar

Stellar (XLM)

XLM bu haftanın galibi. 0,10 dolardan işlem gören XLM’i bu haftaki altcoin analizimizde incelemiştik. Genel olarak bir yükseliş yaşayan XLM’de değişiklikler söz konusu. İcon değişikliğine gidilen XLM’de bu hafta bir artış beklenmiyor.

Binance Coin (BNB)

BNB’in yükseliş hızı yavaşlasa da artış göstermeye devam ediyor. 15 dolarlık seviye onun için kritikti ve bu seviye kırıldı. Destek gelmesi durumunda 20 dolar muhtemel. Direnç seviyeleri de artış gösteriyor. Pazar hacminde 0,1 milyar dolarlık artış yaşandı.

Pazar Hacmi: 1,47 Milyar Dolar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here