Fiyatlar haftalar geçtikçe azalmaya devam ediyor. Geçen hafta BSV ve BCH gibi coinlerde anlık artışlar olsa da bu hafta o durumda ortadan kalkmış durumda. Fiyatlarla doğru orantılı olarak yatırım miktarları da büyük düşüş yaşıyor.

Bazı uzmanların 1000 dolar olacak, 500 dolar olacak gibi açıklamaları ise pazarda ki kişilerin yatırımlarını daha da düşürmesine sebep oluyor. Birçok yatırımcı ise bu yılın bitmesini dört gözle bekliyor. Uzmanlar ise bu yılın sonuna kadar 3000 doların altına inmemesini yeterli buluyor.

Eğer ki Şubat ayında SEC ETF kararlarını onaylarsa fiyatlar tekrardan yükselişe geçecektir.

Bitcoin

Geçen hafta 3400 dolar olan Bitcoin, bu hafta 3160 dolara kadar düşüş yaşadı. Grafiğe baktığımızda ise bu hafta çıkışlar olsa da son 3 günde kayıplar devam ediyor. Birçok yatırımcı 3000 doların altında ki fiyatlanmanın pazarın ve fiyatların daha da daralacağı görüşünde. Eğer ki Bitcoin 3000 doların altında fiyatlanır ise yıkım çok daha büyük olacaktır.

Pazar hacminde ise 4 milyar dolarlık daha bir daralma söz konusu.

XRP

XRP uzun süredir 0,30 doların üzerinde işlem görmekteydi. Bugün itibariyle ise 0,28 dolara kadar düştü. Yıkım ise son 3 gündür çok hızlı şekilde devam ediyor. Fiyatlarda ki yıkımın en büyük sebebi ise pazarın daralması.

Ethereum

Ethereum’da bu hafta 4 dolarlık bir değer kaybı yaşandı. Şuanda olumlu hiç bir haber yok. Ethereum’da ki sıkıntı tüm hızıyla devam ediyor.

Tether

Tether yoluna devam ediyor. Borsaların ve yatırımcıların şuanda en çok sevdiği kripto paraların başında geliyor. Bu hafta 0,99 doların altına ufak inişler olsa da 0,98 doların üzerinde ki fiyatlanma devam ediyor. Toplam pazar hacmi ise 1,88 milyar dolar olarak devam ediyor.

Bitcoin Cash ABC

Geçen haftadan bu yana 24 dolarlık bir düşüş yaşandı. En değerli 6. kripto para. En büyük rakibi SV’ye oranla pazar hacminde daha az daralma yaşandı. Şuan ki seviye oldukça kritik. 50 dolara yaklaşırsa altında ki fiyatlanma devam edecektir.

Bitcoin Cash SV

Geçen haftadan bu yana 40 dolarlık bir yıkım yaşandı. Geçen haftanın popüler paralarının başında gelen SV bu hafta büyük yıkım yaşadı. En değerli 5. kripto para olsa da bu hafta 8. sıraya geriledi.

Genel Durum ve Haberler

Kripto paralar yıkım yaşasa da blok zinciri teknolojisinde firmalar birbirleriyle yarışıyorlar. Avrupa ve Amerika arasında ki savaş kızışırken Asya’da ki ülkelerde ataklarını gerçekleştiriyor. Bunun dışında Fransa yeni blok zinciri planlarını devreye soktu. Avrupa’da ki yükseliş ile alakalı detaylı bilgi için tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here