Bitcoin ile ilgili Milyon Dolarlık hırsızlık haberleri maalesef bitmek bilmiyor. Bu sefer ki olay ise Amerika’da gerçekleşti. Yerel basından gelen bilgiye göre Oklahoma polisi Kaliforniya merkezli bir kripto para şirketinden milyonlarca dolar değerinde coin çalan iki kişiyi tutukladı.

14 Milyon Dolarlık Coin Çalındı

Bitcoin ile ilgili hırsızlık haberleri maalesef bitmek bilmiyor. Bu sefer ki olay ise Amerika’da gerçekleşti. Yerel basından gelen bilgiye göre Oklahoma polisi Kaliforniya merkezli bir kripto para şirketinden milyonlarca dolar değerinde coin çalan iki kişiyi tutukladı.

Fletcher Roberts Childers adında 23 yaşında ki suçlu ile 21 yaşında ki Joseph Harris birçok suçtan göz altına alındı.

Oklahoma eyalet yasasına göre işledikleri suç itibariyle alacakları ceza 35 yıldan fazla olabilir. 14 milyon doların yanında mobil sim kartı, kimlik ve telefon da çaldıkları tespit edildi. Childers ve Harris çaldıkları sim kartı ile birlikte açtıkları hesaba Bitcoinleri aktarırken teknik takibe takıldı ve yakalandılar.

Polis şahısları telefon takibinden buldu. Hackerlar her ne kadar coinleri çalarken profesyonel davransalar da aktarım işleminde polise yakalandılar.

 

Telefonlar Walmart Mağazasından Satın Alınmış

El konulan telefonlar, mahkeme belgelerine göre, Walmart mağazasından alınmış. Mağazadan alınan güvenlik kameraları görüntülerine göre ise hırsızlığı yapan iki kişinin dışında başka bir suç ortağı bulunmuyor.

CMCT şirketi ICO öncesinde piyasaya 500 milyon jeton çıkarmış ve 1,5 milyar dolarlık bir sermayeyi elinde bulundurmaktaydı. Hırsızların coinleri çalması ile birlikte şirket coinlerin alım ve satımlarını durdurdu.

Crowd Machine CEO’sunun yaptığı açıklamaya göre: “Cezai soruşturma sona erene kadar CMCT’leri kimsenin satın almamasını tavsiye ediyoruz. Borsayı güvenlik sorunları sebebiyle kısa süre de olsa kapattık. Hırsızları yakalayan Oklohoma polis departmanına teşekkürlerimizi sunarız. Bir daha böyle bir durumun yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız.”

Olayın duyulmasının ardından şirketin satışa çıkardığı coinler değer kaybetmişti. Şuanda CMCT değerini %15 arttırmış görünüyor. Bugün itibariyle piyasa değeri ise 0,20 Türk Lirasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here