Kripto para borsaları geçen haftadan bu yana büyük bir sarsılma geçirdi. Dünyanın en büyük borsalarından Bitfinex’in sebebini açıklamadan işlemlerini durdurması büyük yankı uyandırdı. Yine bir kaç balinanın milyon dolarlık çıkışlar yapması da fiyatları olumsuz yönde etkiledi.

Bitcoin

Bitcoin uzun süre 6,600 seviyesinin üzerinde olsa da bu olaylardan olumsuz etkilendi. Şuanda değeri 6293 dolar. Düne göre ufakta olsa bir toparlanma mevcut. Birçok kişi ralli beklerken piyasaların allak bullak olmasına kimse anlam veremedi. Toplam yatırım miktarı ise 120 milyar dolardan 107 milyar dolara kadar indi.

Ethereum

Kötü günler geçiren Ethereum’da bu olumsuzluklardan etkilendi. Uzun süre 220 doların üzerinde değerini korusa da bugün 200 dolarında altına indi. Ethereum şuanda 199 dolardan işlem görmekte.

XRP

XRP 0,70 dolar seviyelerini beklese de bugün itibariyle 0,43 dolara kadar düşüş yaşadı. 0,50 dolar seviyesine gelmesi içinse büyük bir desteğe ihtiyacı var. En büyük rakibi Ethereum ile de arasında ki rekabeti Ethereum kazandı.

Bitcoin Cash

Bitcoin’in hard forku olduğu için bu durumdan en çokta Bitcoin Cash etkilendi. 510 dolardan yaklaşık olarak 447 dolara kadar düşüş yaşadı. 440 dolar seviyesinin üzerinde tutunabilirse 500 dolar seviyesi yakındır.

Litecoin

60 dolar seviyesinin üzerinde uzun süre tutunan Litecoin bu durumdan çok az etkilendi. Güne %2’lik bir değer artışı ile başlayan Litecoin’in şuanda ki değeri 53 dolar.

Tether

Stablecoin yani sabit değerli coinlerden olan Tether ise bu durumdan pek etkilenmedi. En değerli 8. coin olan Tether’in şuanda ki değeri 0,99 dolar. Yatırım miktarı ise yaklaşık olarak 2,69 dolar.

Genel Durum ve Gelen Haberler

Piyasalar uzun süredir sessizdi. Herkes ralliyi beklemesine rağmen balinaların ortalığı karıştırması ve ayıların piyasaya hakim olması ile birlikte büyük değer kaybı yaşandı. Balinaların yaptığı bu ani satışların ise sebebi tespit edilemedi. Son çeyreğe girerken böyle bir durum yaşanması ise herkesin beklentilerini suya düşürdü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here