Borsalar bu hafta ufakta olsa kayıpla kapandı. 4000 doların üzerinde ki fiyatlanma 3 gün boyunca devam etse de Bitcoin tekrardan 3600 seviyelerine düşerek hayal kırıklığı yaşattı. Bu tarz bir durum kısmende olsa bekleniyordu çünkü birçok kripto varlık şuanda kırılgan. Borsalar hala daha 2018’in yükünü üzerinden atabilmiş değil.

Altcoinlerde ki hareketlilik ise devam ediyor. Bazı varlıklarda haftalık kazanç sağlayabilme ihtimali hala daha var. Şuanda kripto paralarda uzun pozisyonda kalmak riskli. 2019 da varlıkların değerinin arttırması ihtimali de şüpheli. Kısa vadede emir talimatları ile kazanç sağlama durumu hala daha mümkün.

Bitcoin

Bitcoin geçen hafta %5 değer kazanmış ve 3800 dolara yükselmişti. Bu hafta ise %4’lük değer kaybı yaşadı ve 2 hafta ki önce değere geri dönüldü. Bu hafta 4000 dolar bandının zorlanacağını belirtmiştik ve zorlandı da. Bu seviyenin ise üzerinde kalınması çok mümkün görünmüyor. Yatırım miktarı ise 7 milyar dolar düşüş yaşadı.

XRP

XRP koltuğunu geri aldı. Ripple bu hafta yaptığı açıklamada ağını genişlettiğini ve çalışmalarına son hızla devam edeceğini açıkladı. Ethereum’da ki çatal bu hafta başlayacağı için koltuğu tekrardan kaptıracaktır.

XRP 0,35 dolara çıksa da şuanda 0,33 dolardan işlem görüyor. Yatırım miktarında ise 2 milyar dolara yakın bir kayıp söz konusu.

Ethereum

Ethereum son haftalarda ki çıkışını sürdüremedi. 151 dolara kadar çıkan Ethereum, bugün 127 dolardan işlem görüyor. Bu hafta çatallaşma süreci başlayacağı için fiyatlar tekrardan artacak ve koltuğu da devir alacaktır.

200 dolarlık seviyenin bu hafta deneneceğini ön görsek de Ethereum bizi yanılttı.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash bu hafta yıkım yaşadı. 160 dolardan 130 dolara kadar düşen BCH yatırımcıları şaşırtsa da benzer fiyatlar önümüzde ki haftalarda denenecektir. Şuanda birçok balinanın en sevdiği varlıkların başında BCH geliyor. İşlem hızının çok yüksek olması sebebiyle balinalar anlık pump yaparak kazanç elde edebiliyorlar.

Litecoin

Litecoin bu hafta çıkışını sürüdürüyor. 40 dolara kadar fiyatı çıksa da bu hafta 33 dolara tekrardan indi. Benzer fiyatlar denenecektir çünkü Litecoin şuanda popülerliğini koruyor. Normalde bu kadar inişli çıkışlı bir grafik sergilemese de bu hafta bizi de şaşırttı.

Bitcoin SV

BCH gibi SV’de bu hafta çakıldı. 80 doların altında ki fiyatlanma tekrardan görülse de hafta sonu çıkış trendine girebilir.

Genel duruma bakarsak bu Ethereum’da bir yükseliş söz konusu olabilir. Hafta sonu fiyatların da tekrardan yükseleceğini ve borsanın yeşile boyanacağını düşünmekteyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here